Poniedziałek, 17 czerwca 2019

16.06.2019 r.:

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy na nowennę i nieszpory.

We wtorek w naszym sanktuarium odbędzie się pielgrzymka dziękczynna uczniów i nauczycieli. Rozpoczęcie o godz. 9.30.

W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą tylko w sanktuarium o godz. 7.30, 9.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 udamy się w procesji do 4 ołtarzy. Do ich przygotowania prosimy o włączenie się także okolicznych sąsiadów. Prosimy Panów do baldachimu i kandelabrów, poczty sztandarowe oraz dzieci do sypania kwiatów. Dzieci z 3 i 4 klasy przychodzą w strojach komunijnych. Naszych strażaków prosimy o zadbanie o bezpieczeństwo podczas procesji. W kolejnych dniach zapraszamy wszystkich do udziału w procesjach oktawy, które będą: w piątek po Mszy św., w sobotę w ramach nabożeństwa o godz. 15.30, po którym będzie Msza św. (nie będzie wystawienia i Mszy św. o godz. 15.00), w niedzielę po adoracji o godz. 15.30. W Glinicy Msza św. z uroczystości będzie w środę o godz. 18.00.

Informujemy, że Biskup Gliwicki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie naszej diecezji w piątek po uroczystości Bożego Ciała.

W niedzielę przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 10.30. W naszym sanktuarium przypada "Wieczna Adoracja". Prosimy o przychodzenie według następującego planu: godz. 12.30 - ul. Wodna, Stawowa, Kościelna, 13.00 - ul. Oleska, Sportowa, Cmentarna, Boczna,  13.30 - ul. Glinicka, Lipska, Słoneczna, 14.00 - ul. Jesionowa, Strażacka, 14.30 - Draliny, Kanus, 15.00 - ul. Główna, 15.30 - procesja oktawy, a po niej nowenna do MBNP.

Również w niedzielę w Łagiewnikach Wielkich przypada odpust ku czci św. Jana Chrzciciela.

Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

W zakrystii można nabyć książkę "Franciszka Ciemienga z Kanusa. Wspomnienie".

Składamy serdeczne „Bóg zapłać”:

• za dzisiejsze ofiary na nasze kościoły. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona także na nasze kościoły,
  • Rodzinom: Henne, Mańka, Widera, Borszcz z ul. Jesionowej za posprzątanie naszej świątyni. Prosimy, by w sobotę od godz. 9.00 sprzątaniem kościoła zajęły się rodziny z ul. Jesionowej nr 14, 16, 20, 23, 27, 29, 31,
  • za  dary ofiarowane nam na plebanię.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom

życzymy miłej, radosnej i błogosławionej niedzieli

oraz opieki Maryi i św. Józefa.

____