Środa, 24 kwietnia 2019

21.04.2019 r.:

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory chrzcielne i nowennę. Przypominamy, że Mszy św. popołudniowej nie będzie.

Jutro II dzień Świąt. Zapraszamy na Msze św.: w sanktuarium o godz. 7.30 i 10.30, w Glinicy    o godz. 9.00. Kolekta będzie przeznaczona na KUL. Nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

W środę o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

W czwartek o godz. 19.00 w kościele w Kokotku kapłani naszego dekanatu będą sprawować Mszę św. z okazji konwentu wielkanocnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Rodziców dzieci, które uczęszczają do II klasy prosimy o przyjście na krótkie spotkanie w piątek o godz. 17.30 do domu katechetycznego.

W piątek, z racji trwającej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na potrzeby "Caritas". Prosimy także o przyniesienie w tym dniu skarbonek na jałmużnę wielkopostną, które były rozdawane na początku Postu.

Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać”:

• Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg liturgii Triduum Paschalnego: ks. Tomaszowi, Panom szafarzom i organiście, tym, którzy przygotowali "Boży Grób" i "Ciemnicę", ofiarującym kwiaty i Pani, która zajęła się strojeniem, niosącym baldachim i kandelabry, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej, prowadzącym adoracje, uczestnikom ceremonii oraz wszystkim za złożone ofiary,
  • Dzieciom Maryi i ich rodzicom za posprzątanie kościoła w Wielki Czwartek oraz tym, którzy sprzątali w Wielką Sobotę. Prosimy, by w sobotę od godz. 9.00, sprzątaniem zajęli się  rodzice młodzieży z Glinicy, która niedawno przyjęła sakrament Bierzmowania.

W sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Trzebnicy do grobu św. Jadwigi. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.15.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy,

by Chrystus Zmartwychwstały Wam błogosławił

i przepełnił Wasze serca wiarą, nadzieją, miłością i radością.

____