Piątek, 03 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020 r.

Na prośbę Parafian podajemy numer konta parafialnego:

18 1050 1142 1000 0023 5513 4566.

Składając ofiarę proszę napisać: Na potrzeby kościołów. Za każdą ofiarę składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Biskup Gliwicki udziela wszystkim wiernym diecezji gliwickiej oraz przebywającym na jej terenie, dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszach św. niedzielnych oraz w uroczystości, aż do odwołania. Jednocześnie zachęca do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem radia lub telewizji oraz do modlitwy indywidualnej, w rodzinach, a także pogłębionej lektury Pisma Świętego.

W niedzielę o godz. 9.00, a w dni powszednie o godz. 8.30, na naszej stronie internetowej można uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w naszym sanktuarium. Po wejściu na stronę parafialubecko.pl proszę kliknąć na GALERIA i po otwarciu na pierwsze hasło od góry: widok na żywo z wnętrza sanktuarium. W ten sam sposób, lub za pośrednictwem Facebooka, można też codziennie włączać się o godz. 20.30 do modlitwy różańcowej, a w piątek o godz. 18.00 w Drogę Krzyżową. Na początku Drogi Krzyżowej będziemy polecać Miłosiernemu Bogu zmarłych z zalecek, które można składać do skrzynki z intencjami do nowenny.

W związku z Dekretem Biskupa Gliwickiego przypominamy, że Msze św. będą sprawowane bez udziału wiernych, przy zamkniętych drzwiach kościoła. Wszystkich, którzy mają zamówione intencje Mszy św. do świąt, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z ks. Proboszczem. Intencje na ten tydzień są podane poniżej.

Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania Chrystusa Eucharystycznego i modlitwy do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Sanktuarium będzie otwarte: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00, w sobotę i niedzielę w godz. 10.00 - 18.00; kościół w Glinicy: w czwartek i sobotę w godz. 16.00 - 17.00. Pamiętajmy jednak, że w danej chwili w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób oraz o zachowaniu między sobą odpowiedniej odległości.

W tych trudnych chwilach zawierzajmy nasze rodziny, ale także naszą Ojczyznę i wszelkie inne sprawy Matce Bożej Lubeckiej w nowennie, która będzie sprawowana w niedzielę po Mszy św. Wszelkie intencje można składać do skrzynki przed bocznym ołtarzem.

Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą: Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cię przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.

Informujemy, że nie będzie spowiedzi przedświątecznej. W związku z tym przypominamy, że ze względu na nadzwyczajne i poważne okoliczności wierni są uprawnieni do skorzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe; wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny. Nie będzie także przedświątecznych odwiedzin chorych, chyba, że osoba znajduje się w niebezpieczeństwie śmierci.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Paniom z ul. Wiejskiej w Dralinach za posprzątanie naszej świątyni. Prosimy, by w sobotę od godz. 9.00, sprzątaniem zajęły się rodziny z ul. Bocznej.

Wszystkich Was, drodzy Parafianie, prosimy o bieżące śledzenie ogłoszeń na stronie internetowej gdyż tylko w ten sposób można będzie przekazywać wszelkie najbardziej aktualne informacje.

Wszystkim Wam życzymy

Bożego błogosławieństwa i zdrowia,

głębokiego przeżycia całego tygodnia

oraz opieki Maryi Lubeckiej, św. Józefa i św. Rocha.

INTENCJE MSZY ŚW.  30.03.2020 r. – 5.04.2020 r.

PONIEDZIAŁEK – 30.03.2020 r.

Do Miłosierdzia Bożego w int. wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii

Za + Jerzego Małek w 1 rocz. śmierci

Za + Gertrudę i Rafała Hadamik

Za + Mariana Jelonek w 3 rocz. śm., rodziców, rodzeństwo, teścia Józefa, pokr. z obu str.

WTOREK – 31.03.2020 r.

Do Dzieciątka Praskiego, MBL, w pewnej intencji

ŚRODA – 1.04.2020 r.

Do Op. Bożej, MBL o zdrowie dla Cecylii i opiekę dla Grzegorza i Michała

Za + Magdalenę Grabolus w 10 rocz. śm., jej męża Norberta, teścia Kazimierza Parkitny, pokr., Grabolus, Student

Za + rodziców Pawła, Franciszkę Słodczyk, Jana, Gertrudę Sier, brata Horsta, dziadków z obu str., z rodzin Słodczyk, Sier, Pawołka, Kazimierek, Bryłka

I CZWARTEK – 2.04.2020 r.

– W roku 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w 15 rocz. śmierci, za jego wstawiennictwem o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

– Za + Franciszkę Ciemienga w rocz. śmierci

I PIĄTEK – 3.04.2020 r.

– W int. wszystkich Parafian

SOBOTA – 4.04.2020 r.

Za + rodziców Martę i Stanisława Brzezina, Łucję i Alojzego Chmiel, pokr.

Za + Annę, Romualda Franczyk, z rodzin Franczyk, Kempa, Henryka Brewka, Stefana Kleczka, Mariana Podniesińskiego

NIEDZIELA PALMOWA – 5.04.2020 r.

Za + Annę, Pawła, Antoniego Pawełka, Klarę, Bronisława Słabik, Alfonsa Kozok, ks. Henryka Gajda, jego rodziców, siostrę Marię

Do NSPJ, MBL, dziękczynno-błagalna w int. Joanny Baic

Za + męża Jana Ledwoń w 4 rocz. śm.

____